21-27 iyun 2016-cı il tarixlərində teatr və konsert müəssisələrinin repertuarları

8 Baxış

rixlərində teatr və konsert müəssisələrinə olan repertuar

AZƏRBAYCAN DÖVLƏT AKADEMİK OPERA VƏ BALET TEATRI

(Nizami küçəsi, 95)

22 iyun, çərşənbə F.Əmirov “Sevil” – opera 19:00
25 iyun, şənbə Ə.Bədəlbəyli «Qız qalası» – balet 19:00

 

AZƏRBAYCAN DÖVLƏT AKADEMİK MİLLİ DRAM TEATRI

( Füzuli meydanı,1)                    

21-23 iyun H.Həsənov “Qürbətdən gələn məktublar” (səyyar)

Balakən, Zaqatala

11:00; 17.00; 19.00
24-25 iyun C.Məmmədquluzadə   “Ölülər” 19:00
26 iyun, bazar Elçin “Qatil” 19:00

 

AZƏRBAYCAN DÖVLƏT MUSİQİLİ TEATRI

(Zərifə Əliyeva 8)

24 iyun,

cümə

F.Əmirovun musiqiləri və “1001 gecə” nağılları əsasında   “999-cu gecə”

premyera

19:00
25 iyun,

şənbə

Elçin “Baladadaşın toy hamamı” 19:00
26 iyun,

bazar

Ü.Hacıbəyli “Ər və arvad” 19:00

 

AZƏRBAYCAN DÖVLƏT GƏNC TAMAŞAÇILAR TEATRI

(Nizami küçəsi, 72)

24 iyun, cümə S.Şeyda “Tülkü tülkü tünbəki” (premyera)

 

12:00
25 iyun,

şənbə

Y.Şvarts “Qırmızı papaq”

 

İ.Əfəndiyev “Məhv olmuş gündəliklər”

12:00

 

19:00

26 iyun,

bazar

P.Nurəliyeva “Dəcəl keçi”

 

H.Mirələmov “Miras”

12:00

 

19:00

27 iyun

bazar ertəsi

İ.Əfəndiyev “Qarabağnamə”

Asan xidmət əməkdaşlarının ifasında

19:00

 

AZƏRBAYCAN DÖVLƏT RUS DRAM TEATRI

(Xaqani küçəsi,7)

24 июня,   пятница Ф.Достоевский “Братья Карамазовы”

 

19:00
25 июня,

суббота

В.Резникова “Маша и медведь”

 

Н.Ковард “Семейка Блисс”

Премьера

12:00

 

19:00

26 июня, воскресенье В.Неверов “В гостях у сказки”

 

Д.Остин “Гордость и предубеждение”

 

12:00

 

 

19:00

 

 AZƏRBAYCAN DÖVLƏT PANTOMİMA TEATRI  

(Azadlıq prospekti, 79)

25 iyun, şənbə B.Xanızadə, B.Əhmədli “Ora-bura” 18:00
26 iyun, bazar A.Ekzüperi “Balaca Şahzadə”

 

B.Xanızadə “No comment”

14:00

 

18:00

27 iyun, bazar ertəsi B.Xanızadə “Pantomim buketi” (səyyar)

ADA Universiteti

14:00

 

AZƏRBAYCAN DÖVLƏT KUKLA TEATRI

(Neftçilər prospekti, 36)

24 iyun,

cümə

K.Kollodi “Pinokkionun sərgüzəştləri”

 

K.Kollodi “Pinokkionun sərgüzəştləri ” (rus dilində)

12:00,14:00

 

16:00

25 iyun,

şənbə

Rus xalq nağılı “Qoğal”

 

Rus xalq nağılı “Qoğal”   (rus dilində)

12:00,14:00

 

16:00

26 iyun,

bazar

Ə.Səmədli “Cik-cik xanım”

 

T.Ağayev “Qoçaq Əhməd”   (rus dilində)

12:00,14:00

 

16:00

 

AZƏRBAYCAN DÖVLƏT FİLARMONİYASI

(İstiqlaliyyət küç.10)   

24 iyun,

cümə

Ü.Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri

Bədii rəhbər və baş dirijor – Rauf Abdullayev

Solistlər – Səidə Tağızadə (piano),

Aleksandr Gindin (piano, Rusiya)

19:00
25 iyun,

şənbə

“İpək Yolu” Vll Beynəlxalq Musiqi Festivalı çərçivəsində TÜRKSOY-un tədbiri

Azərbaycan Dövlət Xalq Çalğı Alətləri Orkestri

Bədii rəhbər və baş dirijor – Ağaverdi Paşayev

 

19:00
27 iyun,

bazar ertəsi

132-134 saylı məktəblərin buraxılış gecəsi

 

19:00

 

HEYDƏR ƏLİYEV SARAYI

(Bülbül prospekti,35)

24 iyun,

cümə

“YOUTHVİSİON” Beynəlxalq Mahnı Müsabiqəsi 19:00
30 iyun, cümə Azərbaycanda yaşayan milli azlıqların V Respublika İncəsənəti Festivalı çərçivəsində “Azərbaycan doğma diyar” adlı qala konsert 19:00

 

BEYNƏLXALQ MUĞAM MƏRKƏZİ

(Dənizkənarı Milli Park)

24 iyun, cümə “Aprelin dörd günü” ədəbi-bədii kompozisiya

Şuşa Dövlət Musiqili Dram Teatrı

15:00

 

AZƏRBAYCAN DÖVLƏT MAHNI TEATRI

(Bülbül prospekti, 35)

 22 iyun, çərşənbə Gənc Azərbaycan bəstəkarlarının əsərlərindən ibarət konsert 17:00
23 iyun, cümə axşamı Gənc Azərbaycan bəstəkarlarının əsərlərindən ibarət konsert 17:00